+48 792 810 317, +48 531 812 209 kontakt@aquariumproject.pl

Oświetlenie

Nowoczesne akwarium powinno posiadać oświetlenie odpowiadające zapotrzebowaniu na dany biotop zbiornika. Oświetlenie LEDowe jest idealnym rozwiązaniem o ile dobrze zostanie dobrana barwa diód oraz ich jakość wykonania będzie wysoka.

Cechy naszego oświetlenia

 • belka w 100% wykonana z wysokiej jakości radiatorów aluminiowych polskiego producenta,
 • diody Power LED firmy Epistar (białe w 3 barwach, czerwone, niebieskie oraz full spectrum),
 • chłodzenie pasywne, dzięki temu belka jest idealnie cicha,
 • transparentny klosz, który chroni elektronikę i nie ograniczy światła,
 • dobrej jakości zasilacze które cechu 95% efektywność oraz niska temperatura pracy.

Warto dodać iż oświetlenie oparte na technologi PowerLED jest obok świetlówek jedynym medium, które oferuje pełne spektrum niezbędne dla roślin akwariowych. Często spotyka się informacje iż lumeny (natężenie światła) jest tym co warunkuje rozwój roślin. Tak nie jest do końca. Równie ważne jest odpowiednie widmo. Posiadając lampę o przykładowym natężeniu światła 1000lm i złym widmie światła uzyskamy gorszy wynik od lampy która ma natężenie światła na poziomie 750lm i odpowiednim doborze widma światła dla roślin. Jako jedyni z nielicznych oferujemy w naszych belkach oświetleniowych pełne widmo wykorzystując do tego m.in. diody full spectrum.

Wykonujemy oświetlenie do zbiorników morskich jak i słodkowodnych.

Oświetlenie AP cechuje bardzo wysoka jakość wykonania. Wykorzystane komponenty pochodzą od sprawdzonych dostawców. Każda belka zbudowana jest pod indywidualne zamówienie, stawiamy na wyjątkowość.

Jeśli chcesz produkt wyjątkowy za przystępną cenę znajdziesz go tylko u nas.

Kupując nasze oświetlenie masz spokój na co najmniej 4 lata. Używając świetlówek musisz je wymieniać co 6 miesięcy ze względu na wypalanie się i zmniejszanie natężenia światła, stosując zaś oświetlenie LED SMD zmuszony jesteś do wymiany komponentów co 12 miesięcy ze względy na niską trwałość diod.

Najlepsze lampy zbudowane są tylko w oparciu o Power LED.

Specyfikacja lamp LED AP:

Wersja podstawowa „bez nóżek” (oparcie belki o krawędzie akwarium lub podwieszenie na linkach) – zdjęcia 7,8,9 po prawej stronie.

Wersja premium „wysokie nóżki”  z wbudowanymi nóżkami z tworzywa – zdjęcia 1 do 6 po prawej stronie.

Każda z lamp posiada na wyposażeniu: klosz transparentny, przewód o długości ok. 2 metrów z wyłącznikiem, wykonana w 100% z aluminium (jedynie zatyczki i nóżki wykonane są z innego materiału), malowana proszkowo na kolor czarny.

Dodatkowe możliwe opcje konfiguracji lamp LED:

 • dwa obwody zamiast jednego ( możliwość włączania części oświetlenia wcześniej lub później)
 • oświetlenie nocne

 

Cena ustalana indywidualnie do każdego projektu. Każdą lampę możemy wykonać z dokładnością do 2mm, przy czym całkowita długość jednej lampy nie może przekroczyć 250 cm.

 

Możliwe są 4 sposoby mocowania lampy LEDowej AP:

 • oparcie lampy o krawędzie akwarium,
 • powieszenie lampy na haczykach i linkach do sufitu (w standardzie zamontowane są haczyki)
 • wykorzystanie nóżek metalowych firmy: Chihiros LED Seria A (zdjęcia pod opisem w sliderze) – tylko do wersji podstawowej
 • Wersja premium (z wbudowanymi nóżkami)